România învinge Armenia cu 5-0

Echipa națională a României a învins în această seară reprezentativa similară a Armeniei cu scorul de 5-0. Golurile noastre au fost marcate de Bogdan Stancu, Adi Popa, Răzvan Marin, Nicolae Stanciu și Alexandru Chipciu.

După acest meci, tricolorii au acumulat 4 puncte în grupă, la fel ca și Muntenegru, formație care a învins pe teren propriu pe Kazahstan cu același scor, 5-0.

În această seară, delegația României va decola spre Astana, acolo unde marți, 11 octombrie, tricolorii vor întâlni reprezentativa similară a Kazahstanului.

[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”Citește și” maxpost=”9″]

Citește si...

Lista convocărilor preliminare pentru amicalele cu Georgia și Țara Galilor

Redacția

Gică Hagi revine la echipa naţională!

Redacția

25 de jucători convocați pentru „dubla” cu Cipru și Lituania din Liga Națiunilor

Redacția

Mircea Lucescu a condus prima ședință de pregătire la Mogoșoaia

Redacția

Modificare în lotul României pentru primele meciuri în noua ediție a Ligii Națiunilor

Redacția

Lotul României pentru primele meciuri în noua ediție a Ligii Națiunilor

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More