Romania la a doua victorie la turneul preolimpic!

Selectionata feminină de handbal aRomâniei a câștigat al doilea meci de la turneul preolimpic din Danemarca, scor 36-19 împotriva reprezentativei Uruguayului.

România – Uruguay 36-19

Jucatoarele pregatite de Tomas Ryde sunt aproape calificate la Jocurile Olimpice de la Rio încă din această a doua zi, în funcție de rezultatul celui de-al doilea meci de sâmbătă.

Pentru România au marcat toate jucătoarele care au intrat astăzi pe parchetul sălii din Aarhus: Florina Chintoan 9 goluri, Anamaria Tănăsie – 8, Aneta Udriştoiu – 7 (4 de la 7 m), Mădălina Zamfirescu – 4, Luciana Marin -3 (1 de la 7 m), Denisa Dedu -2, Gabriela Perianu -1, Patricia Vizitiu -1 (1 de la 7 m), Gabriella Szucs -1.

România o va întâlni mâine Muntenegru în ultima etapă, de la ora 18:30,

Citește si...

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More