Samara şi Szocs au câştigat titlul naţional în proba de dublu feminin

Elizabeta Samara şi Bernadette Szocs, ambele de la CSA Steaua, au câştigat titlul în proba feminină de dublu a Campionatului Naţional de tenis de masă, sâmbătă, în Sala Polivalentă ”Ioan Kunst-Ghermănescu” din Bucureşti, după 3-2 în finala cu perechea Irina Ciobanu/Adina Diaconu (CSM Slatina).

Medaliile de bronz au revenit cuplurilor Daniela Dodean Monteiro (CSM Arad)/Tania Plăian (CSM Bistriţa), respectiv Andreea Dragoman/Roxana Istrate (CSA Steaua Bucureşti).

Clasament

Feminin
1. Elizabeta Samara/Bernadette Szocs (CSA Steaua București)
2. Irina Ciobanu/Adina Diaconu (CSM Slatina)
3. Daniela Dodean Monteiro (CSM Arad)/Tania Plăian (CSM Bistrița)
3. Andreea Dragoman/Roxana Istrate (CSA Steaua București)

Masculin
1. Ovidiu Ionescu (SCM Gloria Buzău/Alin Spelbuș (CS Victoria Câmpulung)
2. Alexandru Cazacu (CS Mioveni)/Paul Mladin (CS TT Top Star Constanța)
3. Cristian Grigore (CS TT Top Star Constanța)/Andrei Tomică (CSA Steaua București)
3. Hunor Szocs/Cristian Chirița (CSA Steaua București)

Citește si...

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

România învinsă în trei seturi la Tirana

Redacția

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More