Simona Halep a abandonat meciul din turul doi al turneului de la ‘s-Hertoghenbosch

Simona Halep a abandonat meciul cu germanca Annika Beck, la scorul de 7-5, 2-3, din cauza unor dureri la umăr, în turul doi al turneului de la ‘s-Hertoghenbosch (Olanda).
simona
Simona a câştigat primul set cu scorul de 7-5, în 50 de minute. În pauza dintre seturi, care a durat aproape nouă minute, Halep a cerut intervenţia fizioterapeutului, acuzând dureri la gât şi la umărul drept. Această intervenţie a fost făcută după time out-ul tehnic solicitat de Beck.
Simona a cerut din nou ajutor medical la scorul de 1-2 şi 2-3, în setul doi. După ultima intervenţie, Halep a anunţat arbitrul de scaun că nu mai poate continua, după o oră şi 16 minute de joc.