Simona Halep a câștigat primul set cu 6-0

Update: Simona Halep a castigat primul set, scor 6-0 în prima partida de la Roland Garros. Halep favorita numarul 4 a încheiat primul set in doar 26 de minute.

Halep, cap de serie numărul 4 şi locul 4 in clasamentul WTA, va debuta azi  la ediţia din acest an a turneului de la Roland Garros, partida cu rusoaica Alisa Kleibanova fiind programat de la ora 12.00, pe arena principală „Philippe Chatrier” si va fi transmis de catre Eurosport.

IMG_20140507_140534Tot pe Philippe Chatrier va debuta şi Victor Hănescu, el urmând să evolueze în ultimul meci de pe acest teren împotriva francezului Gael Monfils, al 23-lea favorit al competiţiei.

Jucătoarea Sorana Cîrstea, cap de serie numărul 26, o va întâlni, marţi, de la ora 12.00, în primul tur, pe Aleksandra Wozniak (Canada) în primul meci de pe terenul 8, partidă reprogramată de luni. Tot în primul meci, de la ora 12.00, dar pe terenul 14, Alexandra Cadanţu va juca împotriva olandezei Kiki Bertens.

Perechea Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda), cap de serie numărul 13, va întâlni, marţi, cuplul francez Adrian Mannarino/Benoit Paire, în meciul trei de pe terenul 16.informeaza mediafax