Simona Halep s-a oprit in semifinale la Miami Open

Simona Halep a fost învinsă cu scorul de 6-2, 4-6, 7-5, locul 1, americanca Serena Williams, în semifinalele competiţiei.

Meciul a durat două ore şi opt minute, iar Williams, de şapte ori campionă la Miami Open şi câştigătoarea ultimelor două ediţii, a obţinut a cincea victorie, din şase partide jucate cu Halep.

Este prima înfrângere suferită de Halep după o serie de 14 victorii la rând şi doar al doilea eşec suferit de sportiva de 23 de ani în 2015. În acelaşi timp, bilanţul întâlnirilor directe cu Serena Williams continuă să fie favorabil americancei, care conduce acum cu 5-1.

Citește si...

Un final trist pentru o legendă, Halep și-a anunțat retragerea

Oana B

Halep a declarat forfait pentru turneul de la Auckland şi Openul Australiei

Redacția

Halep a confirmat participarea la Transylvania Open

Redacția

Halep: ”Am speranța că pe la începutul lui septembrie să joc tenis”

Redacția

Halep nu va participa la turneul WTA de la Madrid

Ionuț Popa

Halep a primit un wild card la turneul de la Madrid (WTA)

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More