Steaua – Dinamo se joaca pe Arena Nationala

Derby-ul Steaua – Dinamo, programat vineri, 31 octombrie si contand pentru etapa a 13-a a Campionatului National Liga I se va disputa pe Arena Nationala, cu incepere de la ora 20.30.

Clubul Steaua a anuntat, de asemenea, ca biletele vor fi puse in vanzare incepand cu cu data de 20 octombrie pe site-ul www.biletesteaua.ro.

Motivul pentru care conducerea campioanei a luat aceasta hotarare este numarul mare de spectatori care au asistat la derby-ul campionatului pe cea mai incapatoare arena a tarii, in decursul ultimilor ani.

Astfel, cu Steaua gazda, 45.231 de spectatori au asistat la derby-ul din editia trecuta. In anii precedenti, au fost 49.112 (editia 2012-2013), respectiv, 49.759 de spectatori (2011-2012).informează lpf

Citește si...

Doliu în fotbalul românesc!

Redacția

Furați de voyo! Plătești FullHD vezi SD!

Mircea M

Regula „5+6” se modifică din sezonul următor

Redacția

România va întâlni în premieră Canada, pe 5 septembrie

Redacția

A venit verdictul de la UEFA!

Redacția

A murit fostul selecționer al României, Christoph Daum

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More