UTA și-a prezentat primele achiziții pentru sezonul 2021/2022

Clubul UTA Arad a organizat astăzi o conferință de presă în care și-a prezentat primele trei achiziții.

Adrian Mar, jucător care a promovat în această vară în Liga 1 cu CS Mioveni. Adrian Mar joacă pe postul de mijlocaș de bandă și are 18 ani.

Idriz Batha, mijlocaș central în vârstă de 29 de ani. Jucătorul vine cu un istoric impresionant în spate, jucând în peste 30 de partide în fiecare dintre ultimele șapte sezoane, indiferent de echipa la care a evoluat. În ultimele sezoane are șase meciuri în preliminarile Champions League și opt partide jucate în Europa League. A mai jucat în trecut la Flamutari FC, FK Partizani, KS Besa Kavaje iar în acestă vară s-a despărțit de KF Tirana.

Rolandas Baravykas are 25 ani și vine la UTA după un sezon petrecut la Kukesi în Albania. Are peste zece meciuri jucate în Europa League în ultimele sezoane, 17 meciuri la Lituania U21 și 20 meciuri la prima reprezentativă a țării sale. A fost campion al Lituaniei la Zalgiris, alături de Antal și Modestas

 

Citește si...

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More