Australian Open 2016 Rezultatele zilei a doua

Simona Halep ocupanta locului 2 WTA eliminata inca din primul tur al turneului de la Australian Open, după ce a fost învinsă de Shuai Zhang, locul 133 WTA, scor 4-6, 3-5.

[themeum_tabs][tab_nav title11=”WTA” title22=”ATP”]

[tab_text id=”title11″]

Zhang Shuai (China) – Simona Halep (România/N.2) 6-4, 6-3
Garbine Muguruza (Spania/N.3) – Anett Kontaveit (Estonia) 6-0, 6-4
Angelique Kerber (Germania/N.7) – Misaki Doi (Japonia) 6-7 (4/7), 7-6 (8/6), 6-3
Alexandra Dulgheru (România) – Storm Sanders (Australia) 6-4, 6-2
Madison Brengle (SUA) – Coco Vandeweghe (SUA) 6-3, 6-4
Johanna Larsson (Suedia) – Irina Begu (România/N.29) 6-3, 6-2
Jelena Jankovic (Serbia/N.19) – Polona Hercog (Slovenia) 6-3, 6-3
Laura Siegemund (Germania) – Kiki Bertens (Olanda) 6-4, 7-5
Annika Beck (Germania) – Priscilla Hon (Australia) 6-0, 6-3
Timea Bacsinszky (Elveţia/N.11) – Katerina Siniakova (Cehia) 6-3, 7-5
Danka Kovinic (Muntenegru) – Samantha Crawford (SUA) 6-2, 6-4
Naomi Osaka (Japonia) – Donna Vekic (Croaţia) 6-3, 6-2
Elina Svitolina (Ucraina/N.18) – Victoria Duval (SUA) 6-2, 6-3
Barbora Zahlavova Strycova (Cehia) – Caroline Garcia (Franţa/N.32) 6-2, 6-4
Vania King (SUA) – Mona Barthel (Germania) 3-6, 7-5, 6-4
Kirsten Flipkens (Belgia) – Mirjana Lucic-Baroni (Croaţia) 5-7, 6-2, 7-5
Johanna Konta (Marea Britanie) – Venus Williams (SUA/N.8) 6-4, 6-2
Zheng Saisai (China) – Carina Witthoeft (Germania) 6-1, 6-2
Denisa Allertova (Cehia) – Bethanie Mattek-Sands (SUA) 6-4, 6-7 (5/7), 6-3
Sabine Lisicki (Germania/N.30) – Petra Cetkovska (Cehia) 6-4, 6-4
Ekaterina Makarova (Rusia/N.21) – Maddison Inglis (Australia) 6-3, 6-0
Tatjana Maria (Germania) – Olga Govorţova (Belarus) 6-4, 6-3
Julia Georges (Germania) – Andreea Mitu (România) 6-3, 6-4
Karolina Pliskova (Cehia/N.9) – Kimberly Birrell (Australia) 6-4, 6-4
Madison Keys (SUA/N.15) – Zarina Dias (Kazahstan) 7-6 (7/5), 6-1
Iaroslava Şvedova (Kazahstan) – Ţvetana Pironkova (Bulgaria) 6-4, 6-4
Anastasija Sevastova (Letonia) – Jarmila Gajdosova (Australia) 6-0, 4-2 – abandon
Ana Ivanovic (Serbia/N.20) – Tammi Patterson (Australia) 6-2, 6-3
Varvara Lepchenko (SUA) – Lesia Ţurenko (Ucraina/N.31) 6-7 (5/7), 6-2, 6-3
Lara Arruabarrena (Spania) – Marina Zanevska (Ucraina) 6-7 (4/7), 6-3, 6-3
Alizé Cornet (Franţa) – Bojana Jovanovski (Serbia) 6-1, 6-0

[/tab_text]

[tab_text id=”title22″]

Andy Murray (Marea Britanie/N.2) – Alexander Zverev (Germania) 6-1, 6-2, 6-3
Fernando Verdasco (Spania) – Rafael Nadal (Spania/N.5) 7-6 (8/6), 4-6, 3-6, 7-6 (7/4), 6-2
Dudi Sela (Israel) – Benjamin Becker (Germania) 6-1, 6-3, 2-6, 6-2
Andrei Kuzneţov (Rusia) – Ryan Harrison (SUA) 7-5, 6-4, 6-4
Jeremy Chardy (Franţa/N.30) – Ernests Gulbis (Letonia) 7-5, 2-6, 6-7 (5/7), 6-3, 13-11
Gael Monfils (Franţa/N.23) – Yuichi Sugita (Japonia) 6-1, 6-3, 6-2
Nicolas Mahut (Franţa) – Marco Cecchinato (Italia) 4-6, 6-2, 6-2, 6-2
Stephane Robert (Franţa) – Bjorn Fratangelo (SUA) 6-2, 6-2, 6-2
Rajeev Ram (SUA) – Kevin Anderson (Africa de Sud/N.11) 7-6 (7/4), 6-7 (4/7), 6-3, 3-0 – abandon
Milos Raonic (Canada/N.13) – Lucas Pouille (Franţa) 6-1, 6-4, 6-4
Tommy Robredo (Spania) – Malek Jaziri (Tunisia) 7-5, 3-6, 4-6, 7-6 (9/7), 8-6
Tim Smyczek (SUA) – Daniel Gimeno-Traver (Spania) 6-1, 3-6, 6-3, 6-2
Jack Sock (SUA/N.25) – Taylor Fritz (SUA) 6-4, 3-6, 0-6, 6-3, 6-4
Radek Stepanek (Cehia) – Tatsuma Ito (Japonia) 6-4, 6-3, 6-7 (5/7), 6-2
David Ferrer (Spania/N.8) – Peter Gojowczyk (Germania) 6-4, 6-4, 6-2
Thomaz Bellucci (Brazilia) – Jordan Thompson (Australia) 6-2, 6-3, 6-2
Steve Johnson (SUA/N.31) – Aljaz Bedene (Marea Britanie) 6-3, 6-4, 7-6 (7/3)
Feliciano Lopez (Spania/N.18) – Daniel Evans (Marea Britanie) 6-1, 6-0, 6-4
Guido Pella (Argentina) – Steve Darcis (Belgia) 2-6, 3-6, 6-3, 7-5, 6-1
Marcel Granollers (Spania) – Matthew Ebden (Australia) 6-2, 4-6, 6-1, 6-4
John Isner (SUA/N.10) – Jerzy Janowicz (Polonia) 6-3, 7-6 (9/7), 6-3
Bernard Tomic (Australia/N.16) – Denis Istomin (Uzbekistan) 6-7 (4/7), 6-4, 6-4, 6-4
Simone Bolelli (Italia) – Brian Baker (SUA) 7-6 (8/6), 7-6 (7/3), 6-7 (2/7), 7-6 (7/5)
John Millman (Australia) – Diego Schwartzman (Argentina) 3-6, 5-7, 7-6 (7/2), 5-0 – abandon
Gilles Muller (Luxemburg) – Fabio Fognini (Italia/N.20) 7-6 (8/6), 7-6 (9/7), 6-7 (5/7), 7-6 (7/1)
Joao Sousa (Portugalia/N.32) – Mihail Kukuşkin (Kazahstan) 6-3, 6-4, 6-3
Santiago Giraldo (Columbia) – Donald Young (SUA) 6-4, 1-6, 6-3, 6-2
Samuel Groth (Australia) – Adrian Mannarino (Franţa) 7-6 (8/6), 6-4, 3-6, 6-3.

[/tab_text][/tab_nav][/themeum_tabs]

Citește si...

România s-a calificat la Jocurile Olimpice 2024

Redacția

Pentru al doilea an consecutiv, U-Banca Transilvania câștigă Cupa României!

Oana B

România în semifinale la Campionatul European de Rugby

Oana B

Loredana Toma, două medalii de aur la Campionatele Europene de haltere

Redacția

Rugby: România, învinsă de Portugalia (24-49)

Oana B

Turneul Final al Cupei României continuă sâmbătă

Oana B

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More