BC SCM Timișoara are antrenor nou!

În urma înfrângerii înregistrată aseară în duelul alb-violeților, stafful tehnic, împreună cu cel administrativ, au căzut de comun de acord că este nevoie de o schimbare la nivelul băncii.

Astfel, începând de mâine, marți, 17 ianuarie, postul de antrenor principal al BC SCM Timișoara va fi preluat de către TUDOR COSTESCU.

Fostul antrenor federal revine până la finele sezonului curent la Timișoara, echipă pe care a condus-o și în sezonul 2013-2014.

Tudor Costescu va fi secondat de către Nenad Markovic, Cristian Bota își va relua activitatea ca director tehnic, iar Tiberiu Puta continuă ca preparator fizic.

[pro_ad_display_adzone id=”55284″]

[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”citeste si” maxpost=”9″]

Citește si...

Dinamo campioană la volei masculin!

Redacția

U-BT Cluj-Napoca, învinsă de Buducnost în faza Top 8 din ABA League

Redacția

Dinamo câștigă după cinci seturi duelul de la Zalău

Iulian A.

Antrenoare nouă la CSM București

Redacția

David Popovici AUR la 100 m liber, la Mondiale!

C. Sabău

David Popovici a câștigat medalia de aur în proba de 200 m liber, la Mondiale

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More