Bozidar Cuk continuă la Dinamo!

Conducerea echipei masculine de volei Dinamo privește deja spre sezonul viitor. Primul jucător confirmat pentru stagiunea 2021-2022 este Bozidar Cuk, unul dintre cei mai valoroși jucători din campionatul României.

În vârstă de 28 de ani, muntenegreanul a avut mai multe oferte, inclusiv de la echipe din România, dar a preferat să continue pentru al patrulea sezon consecutiv în ”alb-roșu”.

Bozidar Cuk continuă la Dinamo!

Cuk a venit la Dinamo între turul și returul sezonului 2018-2019, având încă din start evoluții entuziasmante. El a contribuit decisiv la ultimele două trofee câștigate de Dinamo, Cupa României 2019 și Cupa României 2021. La ultima finală, disputată anul acesta cu SCMU Craiova, ”tunarul” dinamovist a punctat de 28 de ori.

„Bozidar Cuk este un jucător exponențial, în jurul căruia se poate construi o echipă puternică. Are valoare, are caracter. A intrat pe teren și a dat totul chiar și atunci când n-a fost refăcut complet din punct de vedere medical. Faptul că am semnat cu Cuk este o confirmare a obiectivelor noastre pentru sezonul viitor”, a spus managerul echipei de volei masculin Dinamo, Eduard Chermeș.

Citește si...

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

Dinamo campioană! Blestemul titlului 18 continuă pentru Steaua! Vezi clasament final!

Redacția

Divizia A1M: Zalăul a câștigat medaliile de bronz

Redacția

Campioana se decide la București

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More