Divizia A1M: Zalăul a câștigat medaliile de bronz

SCM Zalău a câștigat medaliile de bronz în Divizia A1 la volei masculin, după ce a învins-o pe Steaua București cu scorul de 3-1 (25-18, 25-23, 22-25, 25-23), sâmbătă seara, în Sala Sporturilor ”Gheorghe Tadici” din Zalău, în meciul decisiv al finalei pentru locurile 3/4.

Zalăul s-a impus cu 3-2 la general în duelul pentru locurile 3-4, în fața echipei care a încheiat sezonul regulat pe primul loc.

Gazdele au obținut victorie după două ore și 12 minute de joc.

Renee Teppan, cu 26 de puncte, a fost artizanul victoriei echipei zălăuane. Bozidar Cuk a contribuit cu 15 puncte.

Alexandru Rață, cu 32 de puncte, a fost cel mai bun stelist, susținut de Svetoslav Ivanov, cu 12 puncte.

Citește si...

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More