Crina Pintea:” Cel mai mult contează să fim o echipă”

Cu zece handbaliste noi și un staff tehnic schimbat, CSM București atacă sezonul cu gânduri și ambiții mari.

”Mă simt foarte bine la CSM, am început să comunicăm, să vorbim între noi, să ne apropiem. Este un lucru foarte bun că se pune accentul pe jucătoarele din România în acest sezon. Sunterm la început de drum, vom vedea cum vor decurge lucrurile, important este să fim sănătoase, să ne antrenăm, să fim unite și să ne simțim bine împreună. Cel mai mult contează să fim o echipă.  Este nevoie de răbdare și de timp pentru a putea construi o echipă competitivă. Toate ne dorim maximum, dar este un drum lung și vom vedea exact cum vor fi lucrurile”- Crina Pintea, handbalistă CSM București.

În cariera ei, Crina Pintea a mai evoluat la HC Zalău, Thuringer şi Issy Paris, iar la Campionatul European din 2018 a fost desemnată cel mai bun pivot al competiţiei. 

Lotul CSM București pentru noul sezon

Jelena Grubisic, Denisa Dedu, Mădălina Ion, Iulia Curea, Itana Grbic, Bianca Marin, Cristina Neagu, Gabriela Perianu, Linnea Torstensson, Claudia Constantinescu, Andrea Lekic, Elizabeth Omoregie, Nora Mork, Andrea Klikovac, Carmen Martin, Laura Moisa (Chiper), Dragana Cvijic, Crina Pintea, Ștefania Jipa.

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

Transfer din Cuba la Dinamo

Redacția

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

Dinamo campioană! Blestemul titlului 18 continuă pentru Steaua! Vezi clasament final!

Redacția

Divizia A1M: Zalăul a câștigat medaliile de bronz

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More