Evenimentele sportive ale lunii Septembrie, program complet

Evenimentele sportive ale lunii Septembrie  2013, program complet

sporturi

Septembrie
1 – Atletism: Reuniunea de la Berlin (Germania);
1 – Ciclism: Marele Premiu Ouest France-Plouay (Franta);
1 – Moto: Marele Premiu al Marii Britanii de la Silverstone;
1 – Triatlon: Campionatele Europene pe distantaƒ lungaƒ de la Vichy (Franta);
3 – Atletism: Reuniunea de la Zagreb (Croatia);
4-22 – Baschet: Campionatul European masculin din Slovenia;
6 – Atletism: Diamond League la Bruxelles (Belgia);
6 – Fotbal: Meciuri din preliminariile Campionatului Mondial din 2014;
6-14 – Volei: Campionatul European feminin in Germania sŸi Elvetia;
7 – Rugby: Etapa a III-a a Turneului celor 4 Natiuni: Noua Zeelandaƒ – Argentina, Australia – Africa de Sud;
7 – Sport: Alegerea orasŸului care va organiza Jocurile Olimpice din 2020, la Buenos Aires (Argentina);
8 – Atletism: Reuniunea de la Rieti (Italia);
8 – Auto/F1: Marele Premiu al Italiei de la Monza;
9-15 – Tenis: Turnee WTA la Quebec (Canada), TasŸkent (Uzbekistan);
10 – Fotbal: Meciuri din preliminariile Cupei Mondiale din 2014;
10 – Sport: Alegerea presŸedintelui CIO la Buenos Aires (Argentina);
11-15 – Kaiac-canoe: Campionatele Mondiale de slalom de la Praga (Cehia);
13 – Ciclism: Marele Premiu al Quebecului (Canada);
13-15 – Auto: Raliul Australiei;
13-15 – Tenis: Semifinalele Cupei Davis;
14 – Rugby: Etapa a IV-a a Turneului celor 4 Natiuni: Noua Zeelandaƒ – Africa de Sud, Australia – Argentina;
14-25 – Tir: Campionatele Mondiale de la Lima (Peru);
15 – Ciclism: Marele Premiu al Montrealului (Canada);
15 – Moto: Marele Premiu al statului San Marino de la Misano;
16-22 – Lupte: Campionatele Mondiale de la Budapesta (Ungaria);
16-22 – Tenis: Turnee ATP la Metz (Franta), Sankt Petersburg (Rusia), Turnee WTA la Seul (Coreea de Sud), Canton (China);
17-18 – Fotbal: Prima etapaƒ a grupelor Ligii Campionilor;
18-21 – Gimnasticaƒ rithmicaƒ: Campionatele Mondiale de la Kiev (Ucraina);
19 – Fotbal: Prima etapa a grupelor Ligii Europa;
20-29 – Volei: Campionatul European masculin in Danemarca sŸi Polonia;
21-29 – Ciclism: Campionatele Mondiale pe sosea de la Florenta (Italia);
22 – Auto/F1: Marele Premiu al statului Singapore;
23-29 – Tenis: Tournee ATP la Kuala Lumpur (Malaysia), Bangkok (Thailanda), Turneu WTA la Tokyo (Japonia);
28 – Rugby: Etapa a V-a a Turneului celor 4 Natiuni: Africa de Sud – Australia, Argentina – Noua Zeelandă;
29 – Atletism: Maratonul de la Berlin (Germania);
29 – Moto: Marele Premiu al Aragonului de la Motorland Aragon (Spania);
29 septembrie – 6 octombrie – Tir cu arcul: Campionatele Mondiale din Antalya (Turcia);
30 septembrie – 6 octombrie – Gimnasticaƒ artistica: Campionatele Mondiale de la Anvers (Belgia);
30 septembrie – 6 octombrie – Tenis: Turnee ATP la Beijing (China), Tokyo (Japonia), Turneu WTA la Beijing (China);

Citește si...

România s-a calificat la Jocurile Olimpice 2024

Redacția

Pentru al doilea an consecutiv, U-Banca Transilvania câștigă Cupa României!

Oana B

România în semifinale la Campionatul European de Rugby

Oana B

Loredana Toma, două medalii de aur la Campionatele Europene de haltere

Redacția

Rugby: România, învinsă de Portugalia (24-49)

Oana B

Turneul Final al Cupei României continuă sâmbătă

Oana B

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More