Finala Cupei Romaniei a fost amanata!

Finala Cupei României programată inițial pentru data de 10 mai 2016 se amână și urmează a se desfășura la data de 17 mai 2016.

Tragedie în fotbalul românesc!

Fotbalistul camerunez Patrick Ekeng, jucător al echipei Dinamo București, a încetat din viață.Tragedia s-a întâmplat în minutul 71 al partidei FC Dinamo – FC Viitorul, când fotbalistul dinamovist s-a prăbușit, inconștient, pe gazon.

În ciuda eforturilor medicilor de la Spitalul de Urgență de a-l resuscita, Patrick Ekeng a decedat.

Toate meciurile din competițiile organizate de Federația Română de Fotbal în acest final de săptămână, din Liga 2, Liga 3, Liga Elitelor, Campionatele Naționale de Juniori, partide de futsal și fotbal feminin, vor fi, de asemenea, amânate. Cheltuielile de deplasare și cazare ale echipelor ce urmau să dispute în această etapă partide în deplasare vor fi achitate de Federația Română de Fotbal, informează Federația Română de Fotbal.

[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”Citește și…” maxpost=”3″]

 

Citește si...

Botoşani a reziliat contractul cu antrenorul Liviu Ciobotariu

Redacția

Oțelul Galați fără antrenor!

Oana B

FCSB se mută pe stadionul Arcul de Triumf

Redacția

Programul SuperLigii României, ediția 2024/2025

Redacția

Dan Petrescu iar la CFR Cluj

Ionuț Popa

CFR Cluj rămâne fără antrenor. Mutu dat afară!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More