Fotbal fără spectatori!

Oficialii LPF și FRF au decis ca Liga 1 să înceapă fără suporteri în tribune. Măsurile se pot relaxa în următoarea perioadă.

Primul meci după andemie se va disputa vineri, 12 iunie, de la ora 20.00, Universitatea Craiova – FC Botoșani din etapa a treia a play-off ului,

Meciurile din play-out revin în data de 13 iunie. FC Voluntari – Academica Clinceni se joacă de la  14,30, iar de la 17,00 se dispută Sepsi – Hermannstadt.

În 14 iunie avem duelul între FCSB și CFR Cluj, meciul se va disputa de la ora 20.00, fiind precedat de Viitorul – Politehnica Iași.

Dinamo – Chindia Târgoviște este ultimul meci al etapei.

Ultimul sezon în care s-a jucat dupa 12 iunie a fost 1994-1995. În 1983, ultima etapă a campionatului s-a disputat pe 2 iulie.

[themeum_column col=”1/2″][themeum_category category=”stiri” layout=”latest” title=”” maxpost=”4″][/themeum_column][themeum_column col=”1/2″][themeum_category category=”handbal” layout=”latest” title=”” maxpost=”4″][/themeum_column]

Citește si...

FCSB, campioana României!

Redacția

Botoşani a reziliat contractul cu antrenorul Liviu Ciobotariu

Redacția

Oțelul Galați fără antrenor!

Oana B

FCSB se mută pe stadionul Arcul de Triumf

Redacția

Programul SuperLigii României, ediția 2024/2025

Redacția

Dan Petrescu iar la CFR Cluj

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More