FOTE Gyor 2017: Toate rezultatele sportivilor români după ziua a 2-a

În cea de a doua zi a intrecerilor din cadrul FOTE Gyor 2017, judoka Ana Maria Stroe s-a clasat pe locul 5, in limitele categoriei 40 kg, iar atletul Mirel Cristian Stoica a ocupat locul 6 la 100 m, cele mai bune clasari de pana acum ale Echipei Olimpice a Romaniei la aceasta editie a FOTE, informează site-ul oficial COSR.

Gimnastica artistica
Echipe masculin: Eduard Liviu Gavrila, Razvan Denis Marc, Rafael Szabo au ocupat locul 13 – cu 149.300 puncte;
Individual compus masculin: Rafael Szabo – Locul 14 – in calificari, cu 74.400 puncte,  Razvan Denis Marc – Locul 32 – in calificari cu 69.750 puncte, Eduard Liviu Gavrila – Locul 17 – in calificari cu 73.900 p;

Rafael Szabo s-a calificat in FINALELE de la individual compus si inele.

Judo
40 kg feminin: Ana Maria Stroe  – Locul 5 ;
44 kg feminin: Anamaria Ioana Sirbu – Locul 7 ;

Inot
100 m liber feminin: Ana Iulia Dascal – Locul 3 – in semifinale, cu timpul 56:85. S-a calificat in FINALA
50 m liber masculin: Gabriel Ioan Dumitrache – Locul 45 – in calificari, cu timpul 25.84;
100 m liber feminin: Maysa Ratiu – Locul 51 – in calificari, cu timpul 01:00,66
800 m liber feminin: Clara Andreea Spanu – Locul 31 – cu timpul 09:08.98,

Atletism
110 m garduri masculin: Darius Gabriel Florian – Locul 5 – in semifinala 3, cu timpul 14.90;
100 m masculin: Mirel Cristian Stoica – Locul 6 – in FINALA, cu timpul 10.80;
saritura in lungime masculin: Eduard Valentin Paduraru  – Locul 6 – in calificari, Grupa A, cu 6.73 m – s-a calificat in FINALA

Kaiac-canoe
C1 – 500 m masculin: Mihai Razvan Batagui – Locul 1 – in seria 4, cu timpul 2:07.448;
K2 – 500 m masculin: Iulian Marius Barbulescu, Ionut Georgian Nicolaescu – Locul 2 – in seria 3, cu timpul 1:42.488
K1 – 500 m feminin: Angela Bodnariuc – Locul 2 – in seria 1, cu timpul 2:06.015;
K1 – 500 m masculin: Ionut Georgian Nicolaescu – Locul 2 – in seria 1, cu timpul 1:49.695;
Toate cele patru echipaje s-au calificat in semifinale.
K2 – 500 m feminin: Angela Bodnariuc, Georgiana Marinela Manofu-Vucea – Locul 3 – in calificari, seria 3, cu timpul 1:55.443;

Tenis
Simplu masculin: Nicholas David Ionel – In Turul 2, l-a invins cu 7-6(4), 6-2 pe favoritul nr. 1 Anthony Genov (Bulgaria);  Radu Mihai Papoe  – In Turul 1, l-a invins cu 6-2, 6-3 pe Roberts Jaricevskis (Letonia);
simplu feminin: Ana Paraschiva Manea  – In Turul 1, a invins-o cu 7-5,6-0 pe Arina Gamretkaia (Moldova)

Handbal
ROMANIA – Olanda 33-32, in al doilea meci din Grupa A

Ciclism
Sosea contratimp masculin; Razvan Denis Marc – Locul 92 – cu timpul 15:40.23, Vasile Gabriel Silaghi – Locul 95 – cu timpul 16:11.22, Mihai Adrian Grigore – Locul 96 – cu timpul 16:15.63

[themeum_category category=”stiri” layout=”carousel” title=”Noutăți” maxpost=”9″]

Citește si...

Craiova a bifat primul transfer pentru sezonul viitor

Oana B

Strategia Naţională Anti-Doping 2024-2027 a fost aprobată de Guvern

Redacția

Melodie dedicată sportivilor români care vor participa la Jocurile Olimpice de la Paris

Redacția

România s-a calificat la Jocurile Olimpice 2024

Redacția

Pentru al doilea an consecutiv, U-Banca Transilvania câștigă Cupa României!

Oana B

România în semifinale la Campionatul European de Rugby

Oana B

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More