Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei hamilton f1

Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei

Britanicul Lewis Hamilton a câştigat, duminică, Marele Premiu al Spaniei, a cincea etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.

Hamilton a obținut a doua victorie în acest sezon,  a terminat cursa la 3 sec. 490/1000 de principalul său adversar Sebastian Vettel.

Vettel conduce în clasamentul Campionatului Mondial cu 104 pct, fiind urmat de Lewis Hamilton cu 98 pct, locul al treilea este ocupat de finlandezul Valtteri Bottas cu 63 pct.

Sportul unește oamenii – Cadoria Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei Iubitorii de sport ofera cele mai multe cadouri 1024x154
Sportul înseamnă sanatate Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei sport proiect logo pt link