marți, august 16, 2022

HC Zalău se califică în sferturile Cupei României

by C. Sabău
S-a dat startul Cupei României la handbal feminin. Primele două faze ale competiției sunt organizate la Bistrița, în perioada 24-25 august, urmând ca Final Four-ul să se desfășoare la Brăila, pe 28-29 august. Sunt înscrise 15 echipe, din care 14 vor evolua în campionatul următor al Ligii Florilor, iar cea de-a 15-a este Universitatea Cluj-Napoca.

HC Zalău s-a impus fără probleme in fața clujencelor , scor 30 – 22 după ce la pauză avea un avans de 11 goluri. Handbal Club Zalău se califică în sferturile de finală ale competiției unde se va duela cu câștigătoarea duleului dintre CSM Deva/Știița București.

august 24, 2021 15:30 Cupa României 2021-2022

Zalău: Berbece 2 goluri, Dindiligan 3, Marginean 1, Vrabie 6, Bujor 4, Mouna 2, Mihart 1, Toth 4, Bălăceanu 2, Popescu 5.

Cluj: Nichitean 3 goluri, Bazon 2, Gherghe 2, Cordos 2, OrȘivschi 3, Lupascu 1, Zegrean 3, Moisin 5.

Locație

Sala Sporturilor Zalău
Bulevardul Mihai Viteazul 49, Zalău, Romania

Cupa României „sferturi de finală”

Final Four-ul competiției va avea loc pe 28 și 29 august, la Brăila, iar meciurile sunt programate la orele 11.00 și 15.30 în fiecare din cele două zile. Toate meciurile vor fi transmise pe platforma de livestreaming a Federației Române de Handbal.