Marcel Kittel a castigat etapa a doua in Paris – Nisa

Marcel Kittel a câștigat a doua etapă din Paris – Nisa, la sprintul de final,  în vreme tricoul  galben, Nacer Bouhanni, a abandonat,  după o căzătură în timpul etapei.

GMarcel Kittel a castigat etapa a doua in Paris - Nisaermanul Kittel, de la Argos-Shimano, a obținut victoria la Cerilly, după 200 de kilometri parcurși după startul de la Vimory, impunându-se clar în fața lui Elia Viviani, de la Cannondale. Italianul sosit al doilea, a preluat tirocul galben.

Viviani are 7 secunde avans în clasamentul general în fața francezului Sylvain Chavanel (Omega Pharma-Quick Step).

Campionul franței, Nacer Bouhanni, a fost nevoit să abandoneze la kilometrul 55, după o căzătură la ieșirea dintr-o curbă.

Clasament individual  etapa a 2-a

1. KITTEL M. ARG 05h 42′ 18”
2. VIVIANI E. CAN 00′ 00”
3. HOWARD L. OGE 00′ 00”
4. BOZIC B. AST 00′ 00”
5. DUMOULIN S. ALM 00′ 00”

Clasament general, individual  dupa etapa a 2-a

1. VIVIANI E. CAN 10h 33′ 11”
2. CHAVANEL S. OPQ 00′ 07”
3. GAUDIN D. EUC 00′ 08”
4. WESTRA L. VCD 00′ 09”
5. PETACCHI A. LAM 00′ 10”

Clasamentul general pe echipe dupa etapa a 2-a

1. OMEGA PHARMA-QUICK STEP 31h 40′ 06”
2. BLANCO PRO CYCLING TEAM 00′ 06”
3. TEAM EUROPCAR 00′ 06”
4. FDJ 00′ 07”
5. VACANSOLEIL-DCM 00′ 07”

Citește si...

Mihai Silvășan: Este o înfrângere foarte dureroasă

Redacția

CSM Târgovişte s-a calificat în optimile Cupei Challenge

Oana B

Nadia Comăneci va colabora cu un club românesc

Redacția

Victorie pentru U-BT Cluj-Napoca în EuroCup

Redacția

U-BT Cluj-Napoca a debutat cu înfrângere în EuroCup

Redacția

Rezultate Cupa „Radu Zamfirescu”

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More