Municipal Zalău învinge CSM București în trei seturi! zalau csm bucuresti foto sportexclusiv

Municipal Zalău învinge CSM București în trei seturi!

Miecuri după amiază, s-a desfășurat partida retur din cadrul fazei a doua a Diviziei A1 la volei masculin CSM București a întâlnit vicecampioana României Volei Municipal Zalău care s-a impus în trei seturi după o oră și 12 minute.

CSM București – Municipal Zalău 0-3 (23:25, 23:25, 14:25)

În primul set ardelenii au fost mai precişi pe final şi au reuşit să-şi adjudece setul cu 25-23. CSM București a trebuit să se recunoască învinsă în fața echipei oaspete mult mai experimentată. Ultimile două seturi au aparținut celor din Zalău (25-23, 25-14).

Pentru Zalău s-a remarcat Gontariu Adrian cu 18 puncte și Rareș Bălean cu 13 puncte, în timp ce de la CSM, Bontea Gabriel a reușit 18 puncte. Zalăul a avut 11 blocaje, 4 reușite de Mihalcea, în timp ce bucureștenii au blocat la fileu de 4 ori.

După această victorie Zalăul rămâne pe primul loc în clasamentul ligii naționale cu 73 de puncte,