Niculescu s-a calificat în turul al doilea la Montreal!

Monica Niculescu s-a calificat in runda a doua a turneului WTA de la Montreal, după ce s-a impus în fața jucatoarei Jelena Ostapenko în trei seturi, cu 3-6, 7-5, 6-1.

Condusă cu un set și 5-4 în setul secund, iar adversara sa servește pentru câștigarea meciului, Monica Niculescu reușește senzaționala performanță de a câștiga nu mai puțin de opt game-uri consecutive iar scorul întâlnirii cu letona Jelena Ostapenko devine 3-6, 7-5, 5-0. Adversara compatrioatei noastre are o tresărire de orgoliu, câștigă un game, dar Monica încheie meciul cu 6-1 în setul decisiv și se califică în turul 2 al turneului WTA Premier de la Montreal, unde o va întâlni pe Agnieszka Radwanska.

[themeum_category category=”jocurile-olimpice” layout=”carousel” title=”Jocurile Olimpice” maxpost=”9″]