Peter Nagy, Tomis Constanţa are o echipă puternică!

Voleibaliştii zălăuani au recunoscut că echipa constănţeană a fost mai bună duminică seara şi susţin că trebuie să muncească  mult mai mult pe viitor pentru a câştiga punctele care să îi menţină în cursa spre play-off.

Peter Nagy, Tomis Constanţa are o echipă puternică!

nagy

Putea să fie mai bine. A fost greu. Cred că Tomis Constanţa are o echipă puternică, probabil, cea mai bună din acest sezon. În unele momente din joc, eu cred ca am evoluat bine. Din păcate, în ultimul set am făcut prea multe greşeli şi meciul s-a terminat foarte repede pentru noi. Cred că dacă mai vrem să jucam cu ei sau să ajungem în finală cu ei, trebuie să muncim foarte mult şi în celelate meciuri. În unele momente din joc, eu cred că am jucat bine. Din pacate, în ultimul set am făcut prea multe greşeli şi meciul s-a terminat foarte repede pentru noi

Cred ca daca mai vrem sa jucam cu ei sau sa ajungem in finala cu ei, trebuie sa muncim foarte mult si la celelate meciuri.

Pentru viitoare meciuri eu cred ca trebuie sa muncin din greu in continuare, deoarece urmeaza sa mergem la Galati, drumul este lung si cred ca viom fi foarte obositi. Aceste meciuri (n.r. urmatoarele) sunt foarte importante, asa ca nu putem sa plecam capul dupa aceasta infrangere”, a declarat Peter Naghy

Citește si...

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

Dinamo campioană! Blestemul titlului 18 continuă pentru Steaua! Vezi clasament final!

Redacția

Divizia A1M: Zalăul a câștigat medaliile de bronz

Redacția

Campioana se decide la București

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More