Portdrapelul delegatiei noastre, Catalina Ponor, a plecat astazi spre Rio

Ponor participa pentru a treia oară la Jocurile Olimpice, înainte de a pleca spre Rio această a spus ca „vârsta este doar un număr” iar din punctul său de vedere, nu este nicio diferență între ediția de acum patru ani de la Londra și cea de la Rio de Janeiro.

Succes la Rio!

„Eu nu îmi propun să mă întorc cu medalii, îmi propun să rămân sănătoasă ca să pot să fac ce am de făcut. Iar dacă reușesc să fac ce am de făcut, vin și medaliile. Zilele astea m-am antrenat mai intens, sper să rămân sănătoasă ca să pot să prezint ce am pregătit. Nu am pregătit surprize, am tot spus ce vreau să fac, încerc un sol mult mai greu. Eu voi concura la patru aparate. Nu este diferență prea mare pentru mine între Londra și Rio, am aceeași maturitate, poate vârsta să fie, dar vârsta este doar un număr. Sunt la a treia ediție, a fost greu să revin. Nu e ușor să te întorci după ani de pauză. Sunt trei ani în care pierzi din flexibilitate, din musculatură, din rezistență, deci e mult de recuperat. Oricum, sunt mai slabă decât în 2012″, a declarat pentru Agerpres gimnasta Catalina Ponor.

[themeum_category category=”handbal” layout=”carousel” title=”Handbal” maxpost=”9″] [themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”Volei” maxpost=”9″]

Citește si...

U-BT Cluj-Napoca, învinsă de Buducnost în faza Top 8 din ABA League

Redacția

Dinamo câștigă după cinci seturi duelul de la Zalău

Iulian A.

Antrenoare nouă la CSM București

Redacția

David Popovici AUR la 100 m liber, la Mondiale!

C. Sabău

David Popovici a câștigat medalia de aur în proba de 200 m liber, la Mondiale

Ionuț Popa

Daron Russell, noul fundaș al echipei UBT Cluj-Napoca

Oana B

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More