Programul și rezultatele fazei a doua a ligii naționale la volei masculin

Municipal Zalău noua campioană Națională !!!

Program Faza a 2-a 

TUR 18 Martie

Locurile 1/6

Steaua București – CSM București 3-0 (25:21, 25:11, 25:23)

Municipal Zalău – Tricolorul Ploiești 3-1 (25:17, 22:25, 25:19, 25:20)

SCMU Craiova – Arcada Galați 2-3 (25:20, 26:24, 23:25, 24:26, 13:15 )

Locurile 7-12

Volei Caransebeș – U Cluj 3:0 (25:23, 31:29, 25:22)

Știința Bacău – Unirea Dej 3:1 (25:23, 21:25, 25:18, 25:20)

Știința Explorări Baia Mare – VCM LPS Piatra Neamț 3:1 (25:16, 21:25, 25:13, 25:20)

TUR 22 Martie

Locurile 1/6

CSM București – Arcada Galați 0-3 (21:25, 19:25, 17:25)

Tricolorul Ploiești – SCMU Craiova 3-2 (24:26, 25:19, 22:25, 25:21, 17:15

Steaua București – Municipal Zalău 2-3 (22:25, 25:23, 25:23,16:25, 15:17)

Locurile 7-12

VCM LPS Piatra Neamț – Unirea Dej 1-3 (10:25, 25:20, 20:25, 22:25)

Universitatea Cluj – Știința Bacău 3-0 (27:25, 30:28, 25:20)

Știința Explorări Baia Mare – Caransebeș 3-1 (19:25, 25:22, 25:22, 25:18)

TUR 25 Martie

Locurile 1/6

Arcada Galați – Tricolorul Ploiești 3:0 (29:27, 25:21, 25:16)

Volei Municipal Zalău – CSM București 3:0 (25:15, 25:21, 25:20)

SCMU Craiova – Steaua București 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

Locurile 7-12

Volei Caransebeș – VCM LPS Piatra Neamț 3:0 (25:18, 25:21, 25:22)

Unirea Dej – Universitatea Cluj 3:2 (27:25, 21:25, 19:25, 28:26, 15:12)

Știința Bacău – Știința Explorări Baia Mare 3:0 (27:25, 25:21, 25:23)

TUR 29 Martie

Locurile 1/6

Steaua București – Arcada Galați  1-3 (20:25, 25:23, 25:27, 23:25)

CSM București – Tricolorul Ploiești 1-3 (25:23, 22:25, 8:25, 16:25)

Municipal Zalău – SCMU Craiova 3-1 (31:29, 25:20, 21:25, 26:24)

Locurile 7-12

VCM LPS Piatra Neamț – Universitatea Cluj 1-3 (21:25, 18:25, 25:19, 19:25)

Știința Explorări Baia Mare – Unirea Dej 3:1 (23:25, 25:17, 25:15, 25.14)

Caransebeș – Știința Bacău 3:1 (25:14, 26:24, 21:25, 25:21)

TUR 1 Aprilie

Locurile 1/6

SCMU Craiova – CSM București 3-0 (25:22, 25:17, 25:17)

Arcada Galați – Municipal Zalău 3-11 (27-25, 25:21, 24:26, 28:26)

Tricolorul Ploiești – Steaua București 3-1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:23)

Locurile 7-12

Știința Bacău – VCM LPS Piatra Neamț

Unirea Dej – Caransebeș 1-3 (20:25, 26:28, 25:17, 24:26)

Universitatea Cluj – Știința Explorări Baia Mare 1-3 (25:27, 23:25, 25:20, 20:25 )

RETUR 5 Aprilie

Locurile 1/6

CSM București – Steaua București 1-3 (25:22, 25:27, 18:25, 21:25)

Tricolorul Ploiești – Municipal Zalău 1-3 (19:25, 23:25, 25:23, 22:25)

Arcada Galați – SCMU Craiova 2-3 (24:26, 25:20, 25:23, 19:25, 16:18)

Locurile 7-12

VCM LPS Piatra Neamț – Știința Explorări Baia Mare 0-3 (19:25, 23:25, 18:25)

Universitatea Cluj – Caransebeș 1-3 (20:25, 25:21, 21:25 21:25)

Unirea Dej – Știința Bacău 1-3 (28:30, 25:21, 12:25, 16:25)

RETUR  8 Aprilie

Locurile 1/6

Arcada Galați – CSM București 3-0 (25/18 25/20 25/22)

Tricolorul Ploiești – SCMU Craiova 3-1 (23/25 25/20 25/16 25/11)

Municipal Zalău – Steaua București 3-1 (23/25 25/17 25/19 25/19)

Locurile 7-12

Unirea Dej – VCM LPS Piatra Neamț 3-0 (25/20 25/16 25/21)

Știința Bacău – Universitatea Cluj 3-2 (25/22 27/25 25/21)

Caransebeș – Știința Explorări Baia Mare 3-2 (18/25 21/25 25/23 25/21 15/9)

RETUR  12 Aprilie

Locurile 1/6

CSM București – Municipal Zalău 0-3 (23:25, 23:25, 14:25)

Steaua București – SCMU Craiova 1-3 (23/25 18/25 25/19 14/25)

Tricolorul Ploiești – Arcada Galați 3-1 (25/23 25/23 23/25 25/21)

Locurile 7-12

U Cluj – Unirea Dej 2-3 (25:17, 18:25, 29:31, 25:17, 23:25)

VCM LPS Piatra Neamț – Caransebeș

Știința Explorări Baia Mare – Știința Bacău 3-0 (25/14 25/20 25/15)

RETUR  22 Aprilie

Locurile 1/6

Tricolorul Ploiești – CSM București 3-0 (25/23, 25/22, 25/21)

SCMU Craiova – Municipal Zalău 3-1 (21/25 25/13 25/13 25/19)

Arcada Galati – Steaua 3-0 (25/23 25/22 25/21)

Locurile 7-12

Stiinta Bacau – Caransebes 1-3 (25/22 22/25 25/27 20/25)

Unirea Dej – Stiinta Explorari Baia Mare 1-3 (25/23 19/25 20/25 16/25)

U Cluj – Piatra Neamt 29 aprilie

RETUR  26 Aprilie

Locurile 1/6

CSM București – SCMU Craiova 0-3 (23/25, 23/25, 20/25)

Municipal Zalău – Arcada Galați 3-0 (25-22, 25:19, 25:22)

Steaua București – Tricolorul Ploiești  3-2 (19/25, 23/25, 25/14, 25/21, 15/12)

VEZI CLASAMENTUL

Sportul unește oamenii – Cadoria
Sportul înseamnă sanatate

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *