Programul transmisiunilor CM de handbal masculin din 16 ianuarie QATAR 2015

Campionatul Mondial de handbal masculin din Qatar va avea startul in 15 ianuarie, partida de deschidere fiind intre reprezentanta gazdelor Qatar si campioana Brazilia, partidele vor fi transmise pe  Dolce Sport dupa cum urmeaza:

Programul Transmisiunilor în direct la Dolce Sport

Duminica 31 ianuarie

CM Handbal finala mică (ora 15.30 – Dolce Sport 3)

CM Handbal, finala mare (ora 18.15 – Dolce Sport 2)

Vineri, 30 ianuarie

CM Handbal, semifinala 1

Polonia – Qatar (ora 17.30 – Dolce Sport 1)

CM Handbal, semifinala 2

Spania – Franta (ora 20.00 – Dolce Sport 2)

 

Miercuri, 28 ianuarie

CM Handbal, sferturi de finală (ora 17.30 – Dolce Sport 1)

CM Handbal, sferturi de finală (ora 17.30 – Dolce Sport 2)

CM Handbal, sferturi de finală (ora 20.00 – Dolce Sport 1)

CM Handbal, sferturi de finală (ora 20.00 – Dolce Sport 2)

26 ianuarie, ora 17:30 Polonia – Suedia (Dolce Sport 1)
26 ianuarie, ora
17:30 Germania – Egipt (Dolce Sport 2)

26 ianuarie, ora 20:00 Islanda – Danemarca (Dolce Sport 1)
26 ianuarie, ora 20:00 Franta – Argentina (Dolce Sport 3)

16 ianuarie, ora 16:00 Spania – Belarus (Dolce Sport 1)
16 ianuarie, ora 18:00 Polonia – Germania (Dolce Sport 2)
16 ianuarie, ora 18:00 Croatia – Austria (Dolce Sport 3)
16 ianuarie, ora 20:00 Suedia – Islanda (Dolce Sport 2)

17 ianuarie, ora 18:00 Brazilia – Spania (Dolce Sport 2)

18 ianuarie, ora 18:00 Germania – Rusia (Dolce Sport 2)
18 ianuarie, ora 20:00 Cehia – Suedia (Dolce Sport 2)
18 ianuarie, ora 20:00 Egipt – Franta (Dolce Sport 3)

19 ianuarie, ora 18:00 Bosnia Hertegovina – Macedonia (Dolce Sport 2)

20 ianuarie, ora 18:00 Polonia – Rusia (Dolce Sport 3)
20 ianuarie, ora 20:00
Danemarca – Germania (Dolce Sport 1)

20 ianuarie, ora 20:00 Franta – Islanda (Dolce Sport 2)

21 ianuarie, ora 18:00 Qatar – Spania (Dolce Sport 1)

22 ianuarie, ora 18:00 Germania – Argentina (Dolce Sport 2)
22 ianuarie, ora 18:00 Rusia – Danemarca (Dolce Sport 1)
22 ianuarie, ora 18:00 Suedia – Egipt (Dolce Sport 3)

23 ianuarie, ora 18:00 Spania – Slovenia (Dolce Sport 1)

24 ianuarie, ora 20:00 Franța – Suedia (Dolce Sport 1)
24 ianuarie, ora 20:00 Danemarca – Polonia (Dolce Sport 2)

25 ianuarie, ora 17:30 Slovenia – Macedonia (Dolce Sport 4)
25 ianuarie, ora 20:00 Croatia – Brazilia (Dolce Sport 1)

Primele patru clasate din fiecare grupă se vor califica în faza optimilor de finală

Partidele se vor disputa în trei săli: Lusail Sports Arena (15.300 de locuri), Al-Attiyah Sports Hall (7.700 de locuri) și Duhail Handball Sports Hall (5.500 de locuri)

Citește si...

Pentru al doilea an consecutiv, U-Banca Transilvania câștigă Cupa României!

Oana B

România în semifinale la Campionatul European de Rugby

Oana B

Loredana Toma, două medalii de aur la Campionatele Europene de haltere

Redacția

Rugby: România, învinsă de Portugalia (24-49)

Oana B

Turneul Final al Cupei României continuă sâmbătă

Oana B

Kansas City a cucerit al patrulea Super Bowl

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More