Programul zilnic F.O.T.E Brasov 2013

Cel mai mare eveniment sportiv pentru tineret din România va avea loc în Braşov şi în alte două oraşe din judeţul Braşov, Râşnov şi Predeal, între 17 şi 22 februarie 2013.

Participanţii se vor întrece la opt probe sportive, Schi Alpin, Schi Fond, Biatlon, Hochei pe gheaţă, Patinaj Artistic, Patinaj Viteză, Sărituri cu schiurile şi Snowboarding.

Programul complet al FOTE, cel mai mare eveniment sportiv pentru tineret organizat în România

Duminică 17.02.2013
10:00 – 14:00 PATINAJ VITEZĂ pe pistă scurtă – 1500 m Fete, 1 500 m Băieţi, 3000 m Calificări ştafetă mixtă
19:30 – Ceremonia de deschidere Arena “Ion Ţiriac”, Braşov

Luni 18.02.2013
10:00 – 11:30  SCHI FOND – 7,5 km Tehnică liberă, Fete
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş, Fete, Runda 1
10:00 – 15:00 PATINAJ VITEZĂ pe pistă scurtă – 500 m Fete, 500 m Băieţi, 3 000m semifinale ştafetă mixtă
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Băieţi HS 100
11:30 – 13:00 SCHI FOND – 10.00 km Tehnică liberă Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Fete – runda 2
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Rusia – Elveția
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
22:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Finlanda – Cehia

Marţi 19.02.2013
10:00 – 11: 30 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 1
10:00 – 11:30 BIATLON – Individual 10 km Fete
10:00 – 11:30 SCHI FOND – 5 km CT Fete
10:00 – 15:00 PATINAJ VITEZĂ pe pistă scurtă – 1000m Fete, 1000 m Băieţi, 3000 m Finală ştafetă mixtă
10:30 – 13:30 SNOWBOARD – Calificări
11:00 – 13:30 SĂRITURI CU SCHIURILE – Individual Fete HS 71
11:30 – 13:00 – SCHI FOND – 7,5 km CT Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom uriaş Băieţi – Runda 2
13:00 – 14:30 BIATLON – Individual 12, 5 km Băieţi
14:00 – 15:30 SNOWBOARD – Finale SBX
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ . Meci Elveția – Letonia
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
22:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci România – Finlanda
Miercuri 20.02.2013
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Fete – Runda 1
10:30 – 13:00 SĂRITURI CU SCHIURILE . Competiţia de băieţi HS 100
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Fete – runda 2
14:00 – 17:36 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Fete
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Letonia – Rusia
18:00 – 20:55 PATINAJ ARTISTIC – Program scurt Băieţi
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci Cehia – România

Joi 21.02.2013
09.45 – 13:00 SNOWBOARD – Calificări PGS
10:00 – 11:30 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi- Runda 1
10:00 – 11:30 BIATON – Sprint 6 km Fete
10:00 – 10:35 SCHI FOND – Calificări Spint FT Fete
10:45 – 11:30 SCHI FOND – Calificări Sprint FT Băieţi
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia pe echipe Fete HS 71
12:30 – 17:15 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Fete
12:30 – 14:30 SCHI FOND – Finala Sprint FT Fete + Băieţi
13:00 – 14:30 BIATLON – Sprint 7,5 km Băieţi
13:30 – 15:00 SCHI ALPIN – Slalom Băieţi – Runda 2
13:30 – 15:30 – Snowboard –Finala PGS
16:00 – 18:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 5
19:30 – 20:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
20:00 – 22:30 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Meci pentru locul 3

Vineri 22.02.2013
08:00 – 17:00 SCHI ALPIN – Concurs pe echipe mixte – paralel
10:00 – 12:00 BIATLON – Ştafetă mixtă 2×6 km Fete+ 2×7,5 km Băieţi
10:00 – 12:00 SCHI FOND – Ştafetă mixtă 4×5 km
10:00 – 13:40 PATINAJ ARTISTIC – Program liber Băieţi
11:30 – 14:00 SĂRITURI CU SCHIURILE – Competiţia de echipe mixte HS 71
14:30 – 17:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Finala
17:00 – 18:00 HOCHEI PE GHEAŢĂ – Ceremonia de decernare a medaliilor
19:00 – 19:30 Ceremonia de decernare a medaliilor
19:30 – 21:00 Ceremonia de închidere

Competițiile de Schi alpin se vor desfășura în Poiana Brașov
GPS: 45°34‘76“N, 25°33‘30“E

Competițiile de Biatlon se vor desfășura la Cheile Grădiștei – Fundata
GPS: 45 ° 27 ’10”N; 25 ° 17′ 59” E.

 Competițiile de Schi Fond se vor desfășura pe Valea Rasnoavei (Predeal)
GPS: 45°29’21, 66“N, 25°32’49, 31“E

Competițiile de Patinaj Artistic se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E

Meciurile de Hochei se vor desfășura la Patinoarul Olimpic Brașov: 
GPS: 45o39’49’’N, 25o36’44’’E

Competițiile de Short Track se vor desfășura la Patinoarul – Poiana Brasov :
GPS: Lat: 45o35’20’’N; Long: 25o32’53’’E

Concursurile de Sărituri cu Schiurile se vor desfășura pe Valea Cărbunării – Râșnov
GPS: Lat: 45o35’N ; Long: 25o33’E

Concursurile  de Snowboard se vor desfășura pe pârtia “Clăbucet Sosire” – Predeal  
GPS: 45°29‘36“N, 25°34‘49“E

Festivalul Olimpic al Tineretului European-logo-525-78

Citește si...

Rareș Toader, pe locul 7 la aruncarea greutăţii la Europene

Redacția

Rareș Toader s-a calificat în finala la greutate la Europene

C. Sabău

U-BT Cluj-Napoca la al şaselea său titlu de campioană a României

Ionuț Popa

Aproape 10.000 de participanți la semimaratonul din București

Redacția

Finala Ligii Naționale începe duminică, la Cluj-Napoca!

Redacția

Rareș Toader, record al competiției în Dubai!

Mircea M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More