Șerban Pașcan revine la Volei Municipal Zalău

Volei Municipal Zalău continuă seria transferurilor în vederea formării lotului pentru noul sezon competiţional. După ce Gabriel Cherbeleţă și David Szabo au semnat un contract cu vicecampioana României Volei Municipal Zalău, conducerea clubului a ajuns la o înțelegere cu Șerban Pașcan.

La 30 de ani Pașcan revine la Zalău, după ce în ultimul sezon a evoluat la Universitatea Cluj în tur, iar în partea a doua a campionatului a jucat la Steaua București.

A mai jucat pentru Arcada Galați (2014-2018), Phoenix Șimleul Silvaniei (2013-2014) și Remat Zalău (2007-2013).

Pașcan are în palmares două trofee de campion național cu Remat Zalău în sezoanele 2010-2011 și 2011-2012, Cupa României și Supercupa României cu Arcada Galați în sezonul 2016-2017.

Echipa sezonului 2019-2020

#JucătorAliniereÎnălțime
2srbGoran ŠkundrićLibero198
3brablankLeonardo DAL BOSCOExtremă193
7rouDARLACZI OvidiuExtremă202
9rouNicolae GHIONEACentru197
10roublankCristian-Andrei BarthaCoordonator191
11rouȘerban PașcanExtremă191
13rouGeorge GAVRIZLibero185
14finSauli SinkkonenCentru201
15rouAlexandru MUSCINĂCoordonator200
17braRogério MineiroExtremă203
19roublankAndrei SpînuCentru210
[themeum_category category=”tenis” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

Transfer din Cuba la Dinamo

Redacția

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

Dinamo campioană! Blestemul titlului 18 continuă pentru Steaua! Vezi clasament final!

Redacția

Divizia A1M: Zalăul a câștigat medaliile de bronz

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More