Volei Municipal Zalău eliminată din Cupa Challenge

Volei Municipal Zalău a pierdut cu 1-3 meciul de pe teren propriu cu Benfica Lisabona, în cadrul manşei retur al Cupei Challenge. În tur portughezii s-au impus în trei seturi.

Volei Municipal Zalău – Benfica Lisabona 1-3 (25:23, 15:25, 19:25, 22:25)

De la oaspeți Soarez Antonio a adus echipei oaspete 17 puncte, în timp ce de la gazde Leo Dall Bosco, Rareș Bălean si Spînu Andrei fiecare cu câte 9 puncte.

De la Zalău s-au remarcat Răzvan Mihalcea și Spînu Andrei, fiecare cu câte trei blocaje la fileu din cele 10 reușite de zălăuani, în timp ce de la portughezi, Honore a reusit 5 blocaje.

Benfica Lisabona va întâlni în sferturile de finală ale Cupei Challenge, echipa Belogorie BELGOROD care a învins cu 3-0 în ambele manșe, echipa Omonia NICOSIA.

Următorul meci al Zalăului este în sferturile Cupei României, în deplasare la Dej, partidă programată duminică 20 ianuarie de la ora 16,00.