Arcada Galaţi a câştigat derby-ul cu SCM U Craiova

by Redacția
FOTO FRVolei

Arcada Galaţi, campioana en titre, a învins-o pe Craiova cu scorul de 3-1, sâmbătă, în Sala Sporturilor „Dunărea”. în derby-ul rundei a 19-a la volei masculin.

Sala Sporturilor, Strada Prelungirea Saturn, Galați 800402, Romania

Arcada GALAȚI obține o victorie de trei puncte, după ce în setul al treilea au făcut multe greșeli iar oltenii au revenit de la 21-16 și au închis setul, 28-30. În setul patru jocul a fost mai echilibrat, 8-6, 16-15, 21-22 iar pe final  echipa pregătită de Sergiu Stancu a fost mai exactă și a închis meciul , 25-23. Gălățenii se află pe prima poziție în clasamentul Divizie A1 cu 50 de puncte, 17 victorii și o înfrângere.