Dinamo învinsă în decisiv de Steaua

Clubul armatei a învins-o în decisiv pe Dinamo Bucureşti, duminică, pe teren propriu, într-un duel al voleiului bucureștean, disputat în etapa a 16-a a Diviziei A1.

O sală prea mică pentru un meci așa de mare!

S-a jucat un volei frumos, de calitate, în care detaliile și unele momente au făcut diferența așa cum a fost finalul primului set, când Dinamo a condus cu 24-20 și nu a putut închide setul.

lipsa report.

Steaua s-a impus după două ore şi 34 de minute. De la gazde Matei a reușit 25 de puncte iar de la oaspeţi s-au evidenţiat Bozidar Cuk 23 p și Bela Bartha 12p.

Campionatul este lung și în mod cert vom mai avea meciuri spectaculoase, asta în cazul în care va fi și sistemul video challenge, care ne-a dovedit pentru a doua oară că arbitrii pot greși.