ianuarie 28, 2023
Divizia A1 MUltima ORĂ

Dinamo se impune în Bănie și urcă pe primul loc în liga națională

CS Dinamo a învins-o pe SCM Craiova, scor 1-3, sâmbătă, în Bănie, într-un meci din cadrul etapei a opta a Diviziei A1 la volei masculin.

Stoica BogdanSzabo-Alexi Paul

Dinamo a avut nevoie de o oră și 51 de minute pentru o victorie de trei puncte, care o duce pe primul loc în Divizia A1.

Evoluție bună a echipei pregătite de Fernando Munoz, în condițiile în care au lipsit trei jucători de bază: Mihalcea, Cherbeleata  și Cuk.

Momentul decisiv a fost în setul trei, când a fost de nevoie de “prelungiri”. Dinamo a închis setul la a patra minge decisivă (a condus cu 24-22, dar Craiova a întors pentru 25-24).

Sergio Felix a încheiat meciul cu 17 puncte, însă cel mai bun jucător a fost Bartha cu 12 p (procentaj de 62% în atac).

Transmisia postului public mai mult albastră!

Domnilor plătiți regește din banii publici, mai faceți și voi balansul la fiecare cameră, că vă bateți joc de acest sport cu aceste imagini așa zise HD.