Municipal Zalău câștigă trei puncte pe terenul “roș-albaștrilor”. Rezultatele etapei și clasamentul

Volei Municipal Zalău s-a impus în trei seturi în fața “roș-albaștrilor” după 89 de minute de joc, în primul meci din returul turneului final pentru locurile 1-6, al Diviziei A1 la volei masculin.

Steaua București – Volei Municipal Zalău 0-3 (20:25, 24:26, 20:25)

În primul set zălăuanii au fost mereu la conducere iar după 29 de minute s-au impus la 20. Setul al doilea a avut un final mai echilibrat, voleibaliștii pregătiți de Bogdan Tănase au greșit de două ori la scorul 24-24. Setul al treilea a avut același deznodământ ca și în primul parțial, echipa zălăuană s-a impus la 20.

Municipal Zalău urcă pe locul al doilea în clasamentul Diviziei A1 cu 59 de puncte acumulate după 25 de partide și se află la trei puncte în spatele echipei Arcada Galați ocupanta primul loc.

În următoarea etapă Volei Municipal Zalău joacă în deplasare la Craiova, partida fiind programată pe 21 aprilie de la ora 18,00.