Municipal Zalău învinge în trei seturi SCM U Craiova

Campiona României, Volei Municipal Zalău s-a impus în trei seturi și a obținut o victorie de trei puncte, după o oră și 19 minute de joc, în al șaptelea meci din cadrul fazei a doua a ligii naționale la volei masculin.

Volei Municipal Zalău – SCM U Craiova 3-0 (25:23, 25:20, 25:17)

Primul set a fost echilibrat, campioana României a reușit să se impună cu 25-23.  Zalăul a câștigat și următoarele două seturi la o diferență de cinci, respectiv opt puncte.

De la Zalău s-a remarcat Leonardo Dal Bosco cu 22 puncte în timp ce de la Craiova, Blagojevic a reușit 11 puncte.

După această victorie Zalăul rămâne pe locul patru în clasament, cu 55 de puncte, la 9 puncte de Steaua București, ocupanta locului al treilea.

În următoarea etapă Campioana României, Volei Municipal Zalău joacă în deplasare în capitală, cu CSM, partida fiind programată pe data de 18 aprilie de la ora 18,00.