Sezonul regulat se încheie în acest weekend

Ultima etapă a sezonului regulat al Diviziei A1 la volei masculin are loc în acest weekend. Un meci va fi transmis în direct la TVR 3.

Șmecheria inversării echipei gazde a  continuat și în acest sezon.

Primul meci s-a disputat vineri, clubul armatei impunându-se cu scorul de 3-0 în deplasare la Suceava, cu CSM.

Astăzi sunt programate trei partide.

De la ora 14.30 avem duelul pentru locul 5, între Rapid și Zalău. Câștigătoarea va termina sezonul regulat pe poziția a cincea iar învinsa pe sase.

De la ora 18.00 la Dej, formația locală, Unirea, va juca împotriva campioanei, Arcada, care vineri a învins-o cu 3-0 pe U Cluj, în deplasare, într-o restanță din etapa a 20-a.

Duminică în direct la TVR 3: Explorări Baia Mare – Dinamo, ora 15,00.

Două echipe beneficiază din plin de manipularea campionatului : Steaua și Arcada. Cât de fair-play este Campionatul masculin?, cu o singură deplasare să joci două meciuri! În trecut am avut chiar trei(manevre) meciuri rezolvate la o deplasare, normal cu ajutorul Federației. 

Citește si...

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

Suspendare și amendă pentru Nicolae FĂT după scandalul de la Cupa României

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

FRH a stabilit locația turneului de baraj pentru menținere / promovare

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More