CSU Timişoara nu s-a prezentat la meciul cu Steaua, din cauza jucătorilor infectaţi cu Covid-19

CSU UV Timişoara nu s-a prezentat la partida de luni cu Steaua Bucureşti, din cadrul Grupei a 4-a a primului turneu al Diviziei A1 la volei masculin, din cauza ”numărului mare de sportivi infectaţi cu CORONAVIRUS”.  Steaua va câștiga la masa verde.

În turneul găzduit de bucureșteni au avut loc doar două partide: Steaua – Dinamo 3-1 (sâmbătă) şi Dinamo – CSU UV Timişoara 3-0 (duminică).

CSU UV Timişoara nu este singura echipă care nu s-a prezentat la acest turneu. Unirea Dej nu a evoluat la turneul de la Zalău în timp ce Ştiinţa Explorări Baia Mare nu a participat la turneul de la Bucureşti (organizat de Ştiinţa București).

CLASAMENT | Divizia A1 M | Faza I

LocEchipaPtsJVÎSCSPPCPP
1552018257916061135
24620155481615021158
34620164502116491351
44420155482216201399
54420146492216541328
63120119353514001528
72220812274053371439
81820614234112362981
91720515234713941460
10720218105411001537
110200200608013975

Citește si...

Transfer din Cuba la Dinamo

Redacția

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Corona Brașov rămâne fără antrenor!

Redacția

Dinamo campioană! Blestemul titlului 18 continuă pentru Steaua! Vezi clasament final!

Redacția

Divizia A1M: Zalăul a câștigat medaliile de bronz

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More