Echipa pregătită de Dănuț Pascu s-a impus cu scorul de 3-0 în fața nou promovatei CSM Câmpia Turzii, după o oră și cinci minute de joc, într-un meci din cadrul etapei a 8-a Diviziei A1 la volei masculin.
“A fost un meci mai ușor decât ne așteptam. Mă bucur că băieții au fost atenți și s-au concentrat la fiecare minge. Astfel, am avut ocazia să rulez aproape tot lotul. Cred că aveam nevoie de un asemenea joc, să avem multe realizări individual și pe echipă. Va urma un meci foarte greu la Steaua, care evoluează foarte bine pe teren propriu. Încercăm să ne pregătim cât mai bine și să încercăm să obținem puncte. ” a declarat Dănuț PASCU, antrenor principal SCM Universitatea Craiova pentru site-ul oficial al clubului oltean.
În următoarea etapă SCM Universitatea Craiova joacă în capitală, pe terenul echipei CSM București partida fiind programată pe data de 8 decembrie de la ora 14,30 meciul fiind televizat.
Rezultatele etapei:
VM 8 2018-2019
[themeum_button size=”lg” type=”success” url=”https://www.sportexclusiv.ro/clasament-volei-masculin/” text=”VEZI CLASAMENTUL „]
[themeum_category category=”stiri” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]


