Municipal Zalău câștigă trei puncte în fața Arcadei Galați

Campioana României, Volei Municipal Zalău se impune pe teren propriu cu 3-1 în fața echipei Arcada Galați după două ore și 11 minute de joc. Primul set a fost câştigat cu 26-24 de gălățeni iar următoarele trei au revenit campioanei la 24, 23 și 20.

Volei Municipal Zalău – Arcada Galați 3-1 (24-26, 26-24, 25-23, 25-20)

De la campioană s-au remarcat Stoilovic 19 puncte , brazilianul Leo Dall Bosco cu 18 puncte în timp ce de la gălățeni Gontariu a reușit 25 de puncte.

După victoria obținută în fața echipei Arcada, Municipal Zalău acumulează 36 de puncte în clasamentul ligii naționale și se află la patru puncte distanță de ocupanta locul trei.

Următorul meci al campioanei Volei Municipal Zalău este programat pe data de 10 februarie 2018 la București cu echipa CSM de la ora 13.30 partida fiind televizată.