Volei Municipal Zalău învinge cu 3-1 Dinamo București. Rezultatele etapei și clasamentul

În cadrul etapei a cincea a turneului pentru locurile 1-6, Volei Municipal Zalău  s-a impus cu scorul de 3-1 în deplasare, pe terenul echipei Dinamo Bucuresti, după aproape două ore de joc.

Dinamo București – Volei Municipal Zalău 1-3 (21:25, 22:25, 29:27, 20:25)

Primele două seturi au revenit oaspeților la 21 respectiv 22 după ce pe finalurile de set zălăuanii au fost mai atenți. Setul al treilea a fost de partea gazdelor care au condus cu 10-5, respectiv 20-15, iar spre final s-au văzut egalați la 23. La scorul de 27-27 Rares Bălean a greșit serviciu iar gazdele au profitat si au închis setul tot după o greșală a oaspeților. Setul patru a revenit ardelenilor la 20 după un joc senzațional atât în apărare cât și în atac.

Municipal Zalău rămâne pe locul al treilea în clasamentul Diviziei A1 cu 56 de puncte la un punct distanță de SCM Universitatea Craiova, și la trei puncte de liderul Arcada Galați.

În următoarea etapă Volei Municipal Zalău joacă tot în capitală pe terenul echipei Steaua București, partida fiind programată pe 13 aprilie de la ora 17,30.

Rezultatele etapei a 5-a locurile 1-6