Gheorghe Tadici: Felicit jucătoarele pentru că au luptat până în ultima secundă

Handbal Club Zalău a pierdut la un gol diferență pe terenul CSM Slatina, scor 20 – 19, într-un meci din cadrul etapei a XI-a a Ligii Florilor. De la gazde Carligeanu a marcat 5 goluri, în timp ce de la zălăuance Dana Abed-Kader a înscris 8 goluri. Echipa pregătită de Elena și Gheorghe Tadici încheie anul pe poziția a 9 în clasament cu 15 puncte.

„A fost un meci de mare angajament. Știam că ne așteaptă un meci foarte greu datorită poziției din clasament a Slatinei. În prima repriză au avut momente mai slabe dar din păcate același lucru ni s-a întâmplat și nouă în repriza a doua. Au fost câteva faze care ne-au obligat să renunțăm la faza de atac. Au fost anumite decizii care au dus la câteva eliminări iar în acel moment s-a rupt echilibrul meciului. Felicit jucătoarele pentru că au luptat până în ultima secundă. Avem jucătoare doar românce așa cum e și la Slatina, sunt doar două, trei echipe care mai produc ceva pentru handbalul românesc.