Morten Soubak şi-a prelungit contractul cu Dunărea Brăila

Danezul Morten Soubak şi-a prelungit cu doi ani contractul cu echipa feminină de handbal Dunărea Brăila, a anunţat, joi, clubul, pe pagina sa de Facebook.

”Morten Soubak rămâne la Brăila semnând un contract pe o perioadă de 2 ani. Profesionalismul antrenorului danez a adus rezultate excelente la Brăila şi avem încredere că va continua în acelaşi ritm”, a transmis clubul.

Soubak, campion mondial cu naţionala feminină a Braziliei în 2013, a preluat în vară echipa de la Dunăre, iar după nouă etape ocupă locul al doilea  în clasamentul Ligii Florilor, cu 19 puncte, după CS Rapid (24 puncte), dar la egalitate cu CSM Bucureşti şi SCM Râmnicu Vâlcea.

Soubak (57 ani) a mai câştigat şi medalia de aur cu echipa Braziliei la Jocurile Panamericane din 2011, apoi a pregătit echipa angoleză Primeiro de Agosto, cu care a câştigat, între altele, Liga Campionilor Africii, Cupa Cupelor Africii, Supercupa Africii, IHF Women’s Super Globe, antrenând în paralel şi echipa naţională a Angolei.

Citește si...

Minaur întâlnește sâmbătă pe Gloria Bistriţa

Iulian A.

Două transferuri la CSM Târgu Jiu

Vasile.M

Duel dificil pentru gorjence

Vasile.M

Comentatorii deranjați de arbitrajul de la Baia Mare

Iulian A.

Minaur a obținut un egal cu CSM București

Iulian A.

Campioana CSM București sancționată de FRH

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More