Scandalul continuă la echipa Măgura Cisnădie

O echipă din Liga națională feminină se destramă la finalul sezonului și merge în liga secundă cu toate că are dreptul sa joace în primul eșalon.

După 10 ani în liga națională de handbal feminin, Măgura Cisnădie se va înscrie din sezonul următor în Divizia A.

”Echipa va continua la nivel de Liga 2, probabil doar cu jucătoare românce, proporțional cu junioare, eu așa văd treaba. Noi am anunțat pe toată lumea, am discutat cu fetele, ele au înțeles situația, la fel am discutat cu staff-ul tehnic. S-au reziliat unele contracte care erau în derulare, mai sunt discuții pentru a se rezilia și celelalte acorduri”, a anunțat edilul Mircea Orlățan pentru OradeSibiu.

După declarația publică a primarului orașului Cisnădie, Mircea Orlățan pentru sursa citată mai sus, cu toate că echipa era calificată și pentru următorul sezon în liga națională, a pus pe jar jucătoarele și stafful care au aflat din ziare de această situație. 

Cisnădie se află în prezent locul 9 în liga națională cu 24 de puncte, după 23 de etape disputate.

Citește si...

Clasament marcatoare Liga Florilor după 9 runde

Mircea M

Craiova pierde în Belgia cu Greenyard Maaseik.

Redacția

Victorie pentru gălățeni cu Levoranta Sastamala, în preliminariile Challenge Cup

Ionuț Popa

Două echipe românești intră în turul doi al Cupei Challenge

Redacția

Minaur are meci greu cu Slatina

Redacția

Bogdan Tănase înaintea jocului de la Ljubljana

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More