HC Zalău învinge la cinci goluri diferență Minaur Baia Mare

HC Zalău s-a impus în ultimul meci de pe teren propriu din actualul sezon al Ligii Florilor. Echipa pregatită de Elena și Gheorghe Tadici a învins la cinci goluri diferență pe Minaur Baia Mare, echipă aflată pe locul opt în clasamentul Ligii Florilor.

HC Zalău s-a impus cu scorul de 33 – 28, după ce la pauză scorul a fost 17 – 13. Băimărencele au avut un început bun de repriză fiind la conducere până în minutul 24 când zalăul a egalat la 12. În fața unui public numeros zălăuancele a marcat de patru ori consecutiv, iar Minaur nu a mai putut reveni până la finalul partidei.

După victoria obținută în fata băimarencelor, Handbal Club Zalău va evolua în ultima etapă la Braşov, pe terenul echipei Corona, partida fiind programata pe 18 mai de la ora 17,30.