Horațiu Pașca: Am câștigat trei puncte extrem de importante!

Etapa a 22-a a Ligii Naţionale de handbal feminin a programat la sfârşitul acestei săptămâni câteva partide cu mize mari. Gloria Bistriţa a urcat pe locul 3 în Liga Florilor, după o victorie cu 33-23 în faţa echipei HC Zalău în timp ce Craiova s-a impus la Brașov scor 26-19.

”Trei puncte extrem de importante în economia campionatului, ne-am dorit să le oferim astăzi publicului. Vreau să le felicit pe fete pentru modul în care au abordat meciul, pentru toată munca lor, pentru modul în care se pregătesc și înțeleg să facă performanță. Mă intereseză doar parcursul acestei echipe. Vreau să le transmit suporterilor CSM-ului, celor din Vâlcea, din Galați și Braila că dacă vom putea să câștigam cu fiecare dintre echipele pe care ei le susțin o vom face.” a declarat Horațiu Pașca.

Rezultatele etapei:

[themeum_button size=”lg” type=”success” url=”https://www.sportexclusiv.ro/clasament-handbal-feminin/” text=”VEZI CLASAMENTUL”]

[themeum_category category=”volei” layout=”carousel” title=”” maxpost=”9″]

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

S-a stabilit programul Ligii Florilor, ediția 2026-2027

Redacția

Liga Florilor își află programul pentru noul sezon

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More