SCM Rm. Vâlcea, s-a impus în duelul cu Dunărea Brăila

SCM Rm.Vâlcea s-a impus în derby-ul cu Dunărea Brăila cu scorul de 38-35 (17-19), desfăşurat duminică, pe teren propriu, în prima etapă a Ligii Naţionale.

Dunărea a condus în cea mai mare parte a primei reprize și a intrat la pauză în avantaj, 19-17, după ce gazdele au avut 13-11.

În repriza a doua, echipa pregătită de norvegianul Bent Dahl a întors scorul şi s-a desprins la 30-26 (min. 47), după patru goluri consecutive.

Cele mai bune de la vâlcence au fost Julia Maidhof şi Daniela De Jong, cu câte 10 goluri, iar Nathalie Hagman şi Anniken Wollik au reuşit câte 5 goluri. De la brăilence s-au remarcat Mireya Gonzalez Alvarez (ex-SCM), cu 9 goluri, Daria Michalak 7, Kristina Liscevic (ex-SCM) 4.

Vicecampioana, Rapid Bucureşti a învins-o pe Măgura Cisnădie cu 28-22, în timp ce CS Minaur a câștigat pe teren propriu în fața echipei Corona Braşov, scor 26-24.

Citește si...

Sergiu Stancu pleacă de la fosta campioană după șapte sezoane

Redacția

European League 2026: România învinsă în trei seturi de Letonia!

Redacția

România (F), victorie cu Letonia în primul meci din European League 2026

Redacția

Clubul CS Minaur sancționat de FRH

Redacția

Două transferuri la Craiova!

Redacția

Percheziții DNA la Dunărea Brăila!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More