ianuarie 28, 2023
Liga Florilor

Victorie la limită pentru CSM Bucureşti la Slatina, în Liga Florilor

Campioana CSM a învins-o pe CSM Slatina cu scorul de 26-25 (15-13), joi, în deplasare, într-un meci din etapa a 23-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

”Tigroaicele” au fost conduse cu 6-4 în prima repriză, dar la pauză au intrat cu un avantaj de două goluri, 15-13. În repriza a doua CSM Bucureşti s-a desprins la şase goluri, 23-17 (min. 50), însă a primit opt goluri până la final şi a câştigat cu emoţii. Emilie Arntzen a marcat 10 goluri pentru echipa antrenată de Adrian Vasile, care a menajat câteva jucătoare după meciul de la Esbjerg, din sferturile Ligii Campionilor. Lorena Ostase a înscris 9 goluri pentru gazde.

CSM Bucureşti este la un punct de liderul CS Rapid Bucureşti, cu trei etape înainte de finalul sezonului.