Adio Liga Florilor pentru Dacia Mioveni. Ultimul loc la final de sezon

După o aventură de 3 ani in Liga Florilor, Dacia Mioveni a jucat sâmbătă ultimul meci al seozonului. După ce conducerea clubului nu și-a plătit mai multe jucătoare colapsul a fost inevitabil. Formaţia argeseană a pierdut acasă împotriva Gloriei Buzău cu scorul de 33-41 (17-23).

Retrogradere cu probleme financiare!  

Măcinată de probleme financiare şi sub ameninţarea permanentă a falimentului, formaţia argeşeană a încheiat Liga Florilor cu un meci în care s-au înscris 74 de goluri.

Partida a fost fără miză, oaspetele desprinzându-se după o perioadă de echilibru care a durat pănă la scorul de 15-15.

Dacia Mioveni pe ultimul loc la final de sezon!

Dacia Mioveni termină campionatul pe ultimul loc după ce a fost depunctată de FRH pentru neplata contractelor sportive. Deocamdată Dacia Mioveni este în insolvență iar următorul sezon nu se știe dacă va mai exista această echipă.

Rămân în urma zeci de salarii neplătite și bătaia de joc a celor de la Mioveni.

Să sperăm că pe viitor FRH, va schimba regulamentul, pentru a proteja jucătoarele de aceste echipe, care au cheltuit banii după bunul plac si nu au respectat contractele sportivilor iar aceștia au fost nevoiți să apeleze la Comisiile de Disciplină.

Citește si...

România și-a aflat adversarele de la EURO 2026!

Redacția

Gheorghe TADICI susține echipa lui Sorin Dinu și Ramona Farcău la conducerea FRH

Redacția

Zalăul s-a calificat în semifinalele Diviziei A1

Redacția

Cupa României merge la Zalău! Brașovul a încălcat regulamentul!

Redacția

Gloria Bistrița aproape de titlu național!

Redacția

Blajul, gazdă pentru finalele Cupei României 2026 la volei masculin și feminin

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More