sâmbătă, august 13, 2022

CSM Bucureşti, evoluţie ruşinoasă în prima etapă din Liga Florilor

by Redacția
FOTO CSM Bucuresti

CSM Bucureşti s-a chinuit cu nou-promovata CSU Ştiinţa Bucureşti,  scor 25-23 (14-15), vineri, în Sala Dinamo, în prima etapă a Ligii Florilor.

„Tigroaicele” au fost conduse la pauză (14-15), dar au reuşit să obţină victoria, cu ajutorul evident al arbitrilor, după ce în min. 55 scorul era de 22-21 pentru CSU Ştiinţa. Băbău și Roibu, cei doi „salariați” au acordat avantaj celor de la CSM București în toate duelurile la limită, readucând, în joc formația pregătită de Adrian Vasile, care a avut în teren doar jucătoare străine.

50 de minute, Știința le-au arătat handbal adversarelor, campioane europene, mondiale, câștigătoare de Liga Campionilor.

Omoregie a marcat 8 goluri, Arntzen a reuşit 5, iar Ramusovic 4. Angoleza Magda-Alfredo Cazanga s-a remarcat de la învinse, cu 13 goluri.