Gorjencele învinse în primul meci de pe teren propriu din acest sezon

Gorjencele au fost învinse în primul meci pe teren propriu din acest sezon, disputat sâmbătă 3 septembrie. În runda a-II-a din, CSM Târgu Jiu a pierdut, scor 25-33 în fața echipei SCM Râmnicu Vâlcea. Simone Bohme a fost cea mai bună marcatoare a grupării gorjene, cu 7 goluri marcate. 

Rezultat

Echipala pauzăFinal
CSM Tg. Jiu1025
SCM Rm. Valcea1533

Fără Angela Pușcaș, în continuare cu probleme medicale în debutul acestui campionat, dar și cu o oarecare stare de oboseală acumulată după Supercupa României și după debutul de la Bistrița, CSM Târgu Jiu a cedat în față grupării din Râmnicu Vâlcea, scor 25-33. Deși prima repriză a fost una destul de echilibrată în cea mai mare parte a sa, echipa oaspete a gestionat mai bine partea a doua și a obținut victoria fără emoții.

Citește si...

România și-a aflat adversarele de la EURO 2026!

Redacția

Gheorghe TADICI susține echipa lui Sorin Dinu și Ramona Farcău la conducerea FRH

Redacția

Zalăul s-a calificat în semifinalele Diviziei A1

Redacția

Cupa României merge la Zalău! Brașovul a încălcat regulamentul!

Redacția

Gloria Bistrița aproape de titlu național!

Redacția

Blajul, gazdă pentru finalele Cupei României 2026 la volei masculin și feminin

Ionuț Popa

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More