Gorjencele învinse la 12 goluri de Măgura Cisnădie

CSM Târgu Jiu a pierdut duelul din etapa a-19-a din Liga Florilor, cu Măgura Cisnădie, gazdele s-au impus cu 35-23. Katarina Pavlovic a fost cea mai bună marcatoare la CSM Târgu Jiu, cu 9 goluri în poarta sibiencelor. După această înfrângere, CSM Târgu Jiu a coborât pe poziția a zecea în clasament, cu 21 de puncte.

Având multe jucătoare accidentate, CSM Târgu Jiu a avut parte de un meci foarte greu pe terenul sibiencelor de la Măgura Cisnădie. Fără Angela Pușcaș, Ana Ciolan, Ira Zinatullina și Bianca Chiriță, accidentate, echipa din Târgu Jiu a pierdut la 12 goluri diferență pe terenul Măgurei.

”A fost un meci în care am reușit sa ținem ritmul doar 20 minute, iar apoi pe fondul greșelilor noastre echipa din Cisnădie a reușit sa controleze jocul. Cu siguranță că lipsa jucătoarelor accidentate a contat foarte mult în economia partidei, dar până la meciul de acasă cu Zalăul sperăm să le recuperam și să continuăm pe linia bună pe care am arătat-o în toate jocurile de până acum” a declarat Liviu Andrieș pentru site-ul oficial al clubului gorjean

În următoarea rundă gorjencele vor juca pe teren propriu cu HC Zalău.

Citește si...

Victorie în decisiv pentru Arcada pe terenul campioanei!

Redacția

Danemarca este noua campioană europeană. În România NU s-a transmis competiția la TV!

Oana B

Rapid învinsă în decisiv ! Clasamentul și rezultatele etapei a 15-a

Redacția

Minaur întâlnește sâmbătă pe Gloria Bistriţa

Iulian A.

Clasamentul Diviziei A1 M după 14 etape

Redacția

Două transferuri la CSM Târgu Jiu

Vasile.M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More